KOD Włocławek

Włocławek w deszczu

Dnia 5.12. 2017 r. we Włocławku trzydziestoosobowa grupa mieszkańców spotkała się w centrum miasta. W deszczu stanęli ze świecami w dłoniach członkowie KOD, Nowoczesnej i zwykli mieszkańcy. Wyznaczyli sobie następne spotkania w środę, czwartek i piątek.

Sprzeciw zmianom w sądownictwie

24.11.2017

Na placu Wolności włocławianie protestowali przeciw zmianom w sądownictwie

 

 

 

Około 20 osób wzięło udział w dzisiejszym proteście przeciwko zmianom w polskim sądownictwie proponowanym przez Prawo i Sprawiedliwość. Pikieta na centralnym placu Włocławka trwała około 30 minut.

 W tej sprawie wszystko już zostało powiedziane. My wiemy, że mamy rację - mówiła na początku spotkania Elżbieta Wesołowska z włocławskich struktur Komitetu Obrony Demokracji.

Świece znów płoną

Autor: E. Wesołowska
Żegnając się z mieszkańcami Włocławka w lipcowy wieczór mieliśmy nadzieję, że nie będziemy musieli ponownie zapalać świeczek. Niestety. Prezydenckie veta miały tylko wygasić bojowe nastroje społeczeństwa. Dziś już wiemy, że projekty „reformy sądownictwa” Prezydenta są równie złe jak te pierwsze…Prezydent nas oszukał. Jego propozycje łamią Konstytucję. Rozczarowani znów wyszliśmy na ulicę ze świeczkami w dłoniach. Włocławek przyłączył się do ogólnopolskiej akcji KOD „Wolne Sądy”. Pod włocławskim Sądem Rejonowym w niedzielny wieczór, 1 października, na wezwanie organizatorów – Grupy Lokalnej KOD Włocławek – zebrało się kilkadziesiąt osób, by przypomnieć , że nie pozwolimy na łamanie Konstytucji i pokazać, że nie daliśmy się uśpić zapowiedziami i obietnicami. Będziemy wychodzić za każdym razem, gdy niezawisłość sądów będzie zagrożona, gdy będzie cierpiała demokracja, gdy będzie łamana Konstytucja…Czyli właściwie będziemy trwać w nieprzerwanym proteście, gdyż zamach na demokratyczne państwo staje się faktem…

 

Zakodowany włocławski wtorek

Autor: Elżbieta Wesołowska

5 września – jak co wtorek – w siedzibie GL KOD odbyło się spotkanie członków włocławskich Koderów. Pierwsza część spotkania to posiedzenie Zarządu Grupy. Omówione zostały sprawy organizacyjne i plany na wrzesień. Część druga, otwarta dla wszystkich członków i sympatyków, to spotkanie z zaproszonymi gośćmi – Aleksandrą Solecką, Przewodniczącą ZR Kuj-Pom, członkiem ZG , Krajowym Skarbnikiem KOD oraz Romanem Piotrowskim, członkiem ZR Kuj-Pom. Prawie trzygodzinna dyskusja o nadchodzących wydarzeniach, planach i bieżących problemach Stowarzyszenia nie wyczerpała tematów i spraw będących w kręgu zainteresowań zebranych. Korzystając z silnej reprezentacji władz – do Oli i Romana dołączył Tadeusz Kaniewski (członek GL Włocławek i ZR Kuj-Pom.) – przedstawiliśmy swoje opinie ( czasem krytyczne ) , pomysły (czasem nierealne ) i plany ( jak najbardziej realne). Szczerze porozmawialiśmy o problemach grupy ( któż ich nie ma) i postawili kilka trudnych pytań ( raczej retorycznych). Nie mniej jednak rozchodziliśmy się odrobinę bogatsi w wiedzę, pokrzepieni i podbudowani. Bo trudno oprzeć się refleksji, że KOD się zmienia. Ale to wcale nie musi być zmiana na gorsze.

LIPIEC 2017 WE WŁOCŁAWKU

  lip 4                   

FORUM  BIAŁEJ  RÓŻY. Inicjatywa Grupy Lokalnej KOD Włocławek, pomyślana jako spotkanie - ewentualnie cykl spotkań - lokalnych środowisk opozycyjnych w lekkiej, wakacyjnej atmosferze. Myślą przewodnią jest integracja lokalnych środowisk opozycyjnych . Celem - znalezienie punktów stycznych, umożliwiających wspólne działania i podejmowanie skutecznych akcji w obronie wartości demokratycznych. Forum jako płaszczyzna do szerokiej współpracy – do organizowania wspólnych protestów i manifestacji ale również do tworzenia projektów  edukacyjnych, służących budowie świadomości obywatelskiej.

Czytaj dalej

  • 1
  • 2

Kontakt

Siedziba biura regionalnego:
ul. Sobieskiego 35
87-100 Toruń
Dyżur Zarządu w  czwartki od 17.00 do 19.00

Telefony:

od 12.00 – 18.00
+48 793 491 647 (Toruń, Inowrocław, Grudziądz).
+48 798 714 589 (Włocławek)
+48 570 655 757 (Bydgoszcz)
e-mail: zarzad@kodkp.info
Redakcja: media@kodkp.info