KOD Toruń

Spotkanie z profesorem Stefanem Niesiołowskim.

Autor:A. Cywińska

Ponad sto osób przybyło w poniedziałek 23.10 br. do Liceum Ogólnokształcącego nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, aby spotkać się z prof. Stefanem Niesiołowskim. Naukowiec, opozycjonista, a także znany z ciętych ripost polityk aktualnie jest posłem Unii Europejskich Demokratów, która wraz z Komitetem Obrony Demokracji w Toruniu była współorganizatorem wydarzenia. Debatę zgodził się poprowadzić toruński poseł Platformy Obywatelskiej – Arkadiusz Myrcha. Dla uczestników spotkania działacze KOD przygotowali liczne materiały informacyjne.

 

Spotkanie rozpoczęło się od przeprowadzenia przez Pan Profesora półgodzinnej diagnozy aktualnej sytuacji polskiej polityki. Jako główne problemy wskazał niedemokratyczne działania władzy, jednostronny przekaz w mediach publicznych oraz faktyczną bezsilność opozycji. W obliczu zbliżających się wyborów wskazał także na konieczność zjednoczenia całej opozycji – poza ugrupowaniem Kukiz15, której za opozycję nie uznaje. Jako programowo nieistotne uznał np. kwestie światopoglądowo, kluczowe jest odsunięcie od władzy Prawa i Sprawiedliwości. Przywrócenie Polsce ładu demokratycznego jest ważniejsze od osobistych ambicji liderów partii opozycyjnych.

W drugiej części spotkania padały liczne pytania od publiczności, niejednokrotnie poprzedzone osobistymi komentarzami. Odpowiedzi Pana profesora, często celnie podsumowujące działania PiS, nagradzane były licznymi brawami. W stronę uczestników wielokrotnie kierował zachętę do podjęcia zdecydowanych działań w ramach koalicji antypisowskiej, angażowania się w życie publiczne i uczestnictwo w wyborach. Liczy także na zdecydowana postawę Unii Europejskiej.

Zdjęcia:Spotkanie ze S. Niesiołowskim Toruń 23.10.2017.

 

 

 

Kontakt

Siedziba biura regionalnego:
ul. Sobieskiego 35
87-100 Toruń
Dyżur Zarządu w  czwartki od 17.00 do 19.00

Telefony:

od 12.00 – 18.00
+48 793 491 647 (Toruń, Inowrocław, Grudziądz).
+48 798 714 589 (Włocławek)
+48 570 655 757 (Bydgoszcz)
e-mail: zarzad@kodkp.info
Redakcja: media@kodkp.info