KOD Toruń Powiat Ziemski

Zebranie Zarządu Grupy Lokalnej Powiat Toruński

Notatka z zebrania Zarządu GL Powiatu Toruńskiego w dniu 6 lutego 2018

Obecni: Barbara Jackiewicz, Krzysztof Łoziński, Makary Wiskirski, przedstawiciel Wszechnicy – Ryszard Musielak

Program:

  1. ustalenie programu lutowego zebrania Grupy Lokalnej,
  2. OKW w naszym Powiecie,
  3. planowanie wydarzeń w naszej Grupie,
  4. kooptacja 5-ego członka Zarządu,
  5. sprawy wniesione.

    Czytaj dalej

Siódmy List Wszechnicy

           Pod koniec stycznia wyszedł kolejny siódmy już  numer Wszechnicy.

            Numer zawiera opinię Fundacji HFPC  w sprawie Ustawy o IPN, informację  Fundacji Batorego o kolejnym konkursie  na dotacje dla organizacji pozarządowych oraz sondaż porównujący elektorat PiS i innych partii a także Raport Europejskiej Agencji Praw Podstawowych: Zagrożenia dla społeczeństwa obywatelskiego

         W numerze przypominamy o  konieczności sprawdzenia się w rejestrze wyborców. informujemy o debacie  "Czy praworządność w Polsce jest na rozdrożu" prof. Marcin Matczak oraz dr Jacek Kucharczyk. Są także informacje z Regionu i jak zwykle przegląd prasy. Artykuły o kondycji opozycji w Polsce, o problemie przyjęcia euro,  a także mocny tekst o winach polskiego Kościoła. Nie zabrakło nawet tekstów proPiSowskiego  "Do Rzeczy"
            Na zakończenie film Fundacji Helsińskiej o problemie życia, eutanazji, aborcji.

            I ponownie informujemy, że chętni do otrzymywania Wszechnicy mogą zgłosić się np na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając swoje nazwisko i adres e-mail.

                                                                            Ryszard Musielak

Szósty List Wszechnicy

Kilka dnie temu 16.01 ukazał się szósty już numer. Listów Wszechnicy Grupy Lokalnej Powiat Toruński Ziemski. Składa się z trzech części: NGO, Wydarzenia i Prasówka oraz bonus filmik. Szósty nr zawiera opinie organizacji pozarządowych o nowotworzonych ustawach, odważne uchwały Stowarzyszenia sędziów Justicia. W drugiej część informacje o niedawnych i zbliżających ważnych wydarzeniach obywatelskich, samorządowych, politycznych i szkoleniach w Toruniu, w tym o terminie finałowej rozprawy lustracyjnej w której IPN próbuje - bezskutecznie - oskarżać znanego i poważanego profesora i wielokrotnego Rektora UMK Jana Kopcewicza o rzekomą współpracę z SB. (29 stycznia o godz 9.30 w sali nr 203 Sąd Okręgowy Piekary 51 - rozprawa otwarta.

 

 

Czytaj dalej

Odpowiedź z Ministerstwa Edukacji

Autor: Makary Wiskirski
Grupa Lokalna Powiatu Toruńskiego Komitetu Obrony Demokracji otrzymała dwie odpowiedzi z Ministerstwa Edukacji Narodowej na swój apel skierowany do Pani Minister Anny Zalewskiej a dotyczący ewidentnych braków w podstawie programowej w zakresie edukacji o prawach człowieka i edukacji obywatelskiej

Apel jest tutaj

Przedstawiam poniżej odpowiedzi.

odpowiedź MEN 20170711

odpowiedź MEN 20170726

Wydaje się, że odpowiedź Ministerstwa jest kpiną z rozsądku autorów apelu, czytelników odpowiedzi i ogółu obywateli. Otóż okazuje się, że to „zajęcia z etyki pomogą uczniom zrozumieć, czym jest społeczeństwo obywatelskie”.

Czytaj dalej

Spotkanie Grupy Lokalnej Powiat Toruński 20.12.2017 r

Autor Makary Wiskirski

Obecni zaproszeni Goście: Iwo Bohr, Jacek Kraśnicki, Aleksandra Solecka i czlonkowie Grupy Lokalnej Powiat Toruński Ziemski.
Zebranie prowadził Makary Wiskirski.
Zebranie otworzyły dwie krótkie informacje:

  • Z przyczyn losowych wydarzenia grupowego 4 stycznia nie będzie.
  • Tzw. składki dodatkowe, o ile ktoś je zadeklarował, płacimy na konto darowizn celowych Regionu Kuj.-Pom. (z takim właśnie dopiskiem): 14 1950 0001 2006 7267 0847 0005.

Następnie odbyła się dyskusja moderowana przez Ryszarda Musielaka nt. "Co dla Komitetu Obrony Demokracji oznacza obecna sytuacja polityczna? Jakie przybrać formy działania i oddziaływania?"

Czytaj dalej

Kontakt

Siedziba biura regionalnego:
ul. Sobieskiego 35
87-100 Toruń
Dyżur Zarządu w  czwartki od 17.00 do 19.00

Telefony:

od 12.00 – 18.00
+48 793 491 647 (Toruń, Inowrocław, Grudziądz).
+48 798 714 589 (Włocławek)
+48 570 655 757 (Bydgoszcz)
e-mail: zarzad@kodkp.info
Redakcja: media@kodkp.info