KOD Grudziądz - Wąbrzeźno

Zebranie Grupy

                  

                                                                                Grudziądz, 20 stycznia 2018

Zebranie Grupy Lokalnej Grudziądz-Wąbrzeźno

         Pierwsze spotkanie w 2018r prawie w całości poświęcone było „Obywatelskiej Kontroli Wyborow”. Uczestnicy poinformowani zostali o wynikach spotkania przedstawicieli Regionów w Warszawie. Region Kujawsko-p=Pomorski reprezentowali Helena Kopycińska GL Grudziądz-Wąbrzeźno oraz Makary Wiskirski reprezentujący GL Toruń i Powiat Toruński. Spotkanie warszawskie dotyczyło monitorowania wyborów w świetle nowej Ordynacji Wyborczej. Materiały dotyczące OKW będą napływały do Regionów na ręce koordynatorów regionalnych. Na zebraniu postanowiono rozpocząć cykl spotkań z ugrupowaniami działającymi na ternie Grudziądza i Gminy Grudziądz. Pierwsze spotkanie odbędzie się z PO w uzgodnionym uprzednio terminie.

         Podjęto także decyzję w/s dysponowania sprzętem nagłaśniającym – ze względu na dyspozycyjność osobą taką będzie Piotr Sitkowski – w rezerwie pozostaną osoby posiadające samochód oraz czas.

       Zwrócono także uwagę na konieczność domagania się zagranicznych obserwatorów wyborow.

 

Zebranie protokołowała : Hanna Tabor   


 

    

2 lata KOD

30.12.2017 r

W Grudziądzu świętowaliśmy z okazji 2 rocznicy powstania grudziądzkiego KOD


24 listopada Protest pod sądem

24 XI 2017 Grudziądzanie protestowali pod sądem

"Wolne sądy! Wolne Wybory! Wolna Polska!" krzyczeli także grudziądzanie. Z transparentami tej treści, około 40 osób manifestowało przed budynkiem Sądu Rejonowego w Grudziądzu.

 

 

 

Niektórzy przejechali nawet kilkadziesiąt kilometrów, by protestować w naszym mieście. - Mieszkam w Chełmnie. Chciałam manifestować w Toruniu, ale stwierdziłam, że jednak będę robić to w Grudziądzu - krzyczała jedna z protestujących.

Podczas protestu, podobnie jak w innych polskich miastach pojawiły się flagi Polski i UE. Akcję zwieńczono także Mazurkiem Dąbrowskiego.

Kolejna pikieta w obronie sądów

grudziadz kobiety

26 X Dziękuję wszystkim OBECNYM na dzisiejszym zgromadzeniu. Takie mam przemyślenia: gniew niszczy ale w wielu sytuacjach działa jak ogień! Jeśli ceną wolności jest ŚMIERĆ to wolimy ŻYĆ w niewoli. Niektóre zwierzęta lepiej się czują w zoo-są nakarmione i bezpieczne. Co my, zwykli szarzy ludzie mamy zrobić z czymś co stało się tydzień temu??Nie mamy ochoty się budzić a tym bardziej być budzeni. Śpi nam się całkiem wygodnie.

Helena Kopycińska

Zbieramy dary dla poszkodowanych 30.08.2017

 

dla ubogich

Forum Kobiet, .Nowoczesna, KOD oraz SLD w Grudziądzu zorganizowały akcję pomocy poszkodowanym w kataklizmie w gminie Brusy. Dzisiaj zbieraliśmy dary od Grudziądzan w centrum miasta i wyruszyliśmy z transportem na te tereny. Zniszczenia mimo upływu prawie 3 tygodni robią nadal szokujące wrażenie, natomiast serce rośnie, gdy się patrzy na zaangażowanie Ludzi w pomoc tym najbardziej potrzebującym. Dziękujemy WAM Grudziądzanie w imieniu własnym oraz Mieszkańców gminy Brusy

 

 

Kontakt

Siedziba biura regionalnego:
ul. Sobieskiego 35
87-100 Toruń
Dyżur Zarządu w  czwartki od 17.00 do 19.00

Telefony:

od 12.00 – 18.00
+48 793 491 647 (Toruń, Inowrocław, Grudziądz).
+48 798 714 589 (Włocławek)
+48 570 655 757 (Bydgoszcz)
e-mail: zarzad@kodkp.info
Redakcja: media@kodkp.info